Rankdarbiai – tai vienas iš būdų ne tik papildomai užsidirbti, tačiau taip pat gali tapti puikia nuosavo verslo pradžia. Visgi svarbu žinoti, kad, norint parduoti savo meno kūrinius, neužteks jų tik pagaminti: reikės pagalvoti ir apie tai, kaip darbelius pristatyti internetinėje erdvėje kitiems bei parodyti savo gaminamos produkcijos išskirtinumą prieš konkurentus. Aptariame 5 svarbiausius žingsnius, padėsiančius žengti sėkmingų rankdarbių pardavimų link.

1. Rankų darbo produkcija: kurkite tai, ko žmonės iš tiesų ieško

Neabejotina, kad gaminate tai, kas Jums iš tiesų patinka. Tačiau norint parduoti savo pagamintą darbelį, kuriant jį kartais teks paminti savo grožio suvokimo principus: jei vienas spalvų ir raštų derinys Jums atrodo estetiškas, nebūtinai tai patiks būsimam pirkėjui. Ši taisyklė galioja ypač tuo atveju, jei klientas nori individualaus užsakymo. Atkreipkite dėmesį į tai, ko nori Jūsų klientas, pasiūlykite jam pasirinkimo galimybių. Nustebsite, tačiau klientas, matydamas, kad Jūs atsižvelgiate į jo poreikius, norės pirkti pas Jus vėl ir vėl.

Dar vienas praktiškas patarimas – kurkite tokius rankdarbius, kuriuos daugiausiai perka Jūsų klientai. Pavyzdžiui, jei mezgate kojines, įvertinkite tai, kokių spalvų ir raštų kompozicijomis domisi žmonės. Jei pastebite, kad pirkėjai vienas iš jų įsigyja dažniau ir priešingai – perka rečiau, megzkite tik pačias patraukliausias kojines. Taip taupysite ir savo laiką: gaminsite tik tuos gaminius, kuriuos žmonės iš tiesų nupirks.

2. Rankdarbių nuotraukos: stenkitės, kad jos atrodytų kuo profesionaliau

Didžioji dalis sėkmingų rankdarbių pardavimų priklauso nuo dailiai atrodančių nuotraukų. Retas, kuris atkreips dėmesį į su pirštu antspaudu pažymėta kamera nufotografuotą apyrankę. Tačiau neabejotinai sulauks dėmesio rankdarbis, nufotografuotas tinkamame apšvietime.

Keletas naudingų patarimų: investuokite savo laiką tinkamo fono paieškoms – idealiausia būtų, kad tarp jo ir gaminio būtų kontrastas. Taip Jūsų rankdarbis labiau pritrauks pirkėjų dėmesį. Taip pat nepamirškite pasirūpinti optimaliu apšvietimu

Gyvename šiuolaikinių technologijų pasaulyje, kuriame bene kiekvienas turi išmanųjį telefoną, tad kodėl nepasinaudojus jo teikiamais privalumais – profesionalia kamera? Svarbiausia – pasirinkite tinkamus fotografavimo parametrus, o vėliau jau nustebinkite savo būsimus pirkėjus estetiškomis darbelio nuotraukomis.

3. Tinkamas darbelių aprašymas viena sėkmingo rankdarbių pardavimo paslapčių

Dar vienas svarbus aspektas, lemiantis darbelių pardavimo sėkmę – tinkamas tekstas. Padrikas rankdarbio aprašymas su rašybos klaidomis ne tik atrodo nepatraukliai, tačiau taip pat gali sukelti nepasitikėjimą pardavėju. Parduodant rankdarbį svarbu ne tik nurodyti jo kainą, tačiau taip pat gražiai aprašyti bei išskirti unikalias jo savybes, pavyzdžiui: šiltutės, dailiai prie kojų priglundančios kojinės arba lengvas it debesėlis, elegantiškas šalis. Jei nesate tikri savo rašymo gebėjimais, duokite tekstą paskaityti keliems žmonėms – draugams arba šeimos nariams. Jie galės įvertinti, ar aiškus Jūsų pateiktas gaminio aprašymas ir ar suvilios žmones įsigyti Jūsų rankų darbo produktą.

4. Svarbu: tinkama komunikacija su rankdarbių pirkėjais

Siekiant parduoti bet kokį gaminį, svarbu žinoti, kaip tinkamai komunikuoti su būsimais pirkėjais. Net jei ir pasitaikė atvejis, kai pirkėjas nėra labai malonus, turite išlikti kantrūs bei stengtis maloniai bendrauti. Susirašinėdami nepamirškite net ir paprastų frazių, tokių kaip pasisveikinimas, padėka ir kt. Nustebsite, tačiau šiltas pardavėjo bendravimo tonas iš tiesų padeda palenkti pirkėją į savo pusę.

Komunikuodami su savo pirkėjais, stenkitės rašyti taisyklinga kalba, kuo detaliau atsakykite į kliento klausimus. Toks Jūsų bendravimo stilius ne tik padės lengviau parduoti rankdarbį, tačiau taip pat sukurti profesionalų savo įvaizdį.

5. Kurdami rankdarbius, nesustokite tobulėti bei plėsti žinių

Net jei kartais ir atrodo, kad iš savęs jau išspaudėte viską, nesustokite tobulėti bei plėsti žinių konkrečioje rankdarbių veikloje, kuria užsiimate. Sekite rankdarbių naujienas, domėkitės darbelių tendencijomis – visa tai padės Jums augti kaip profesionaliam kūrėjui. Gaminant darbelį, naudinga į tą patį gaminį pažvelgti kitą dieną, kitomis akimis: taip lengviau įvertinsite, ar visus rankdarbio gamybos procesus atlikote kruopščiai ir be klaidų. Taip pat atminkite: kuo daugiau tų pačių rankų darbo gaminių gaminsite, tuo labiau Jus džiugins su diena vis profesionaliau atrodantis rezultatas, kurį ateityje įvertins ir būsimi pirkėjai.