Jau kuris laikas į madą sugrįžę įvairūs rankdarbiai: mezgimas, nėrimas, siuvinėjimas, medžio drožyba ir kt. Šalia žinomiausių rankdarbių, Lietuvoje dažnas kūrėjas jau yra atradęs ir ne vieną naujovišką rankdarbių rūšį – makrame, origami ir kt. bei stebina savo kruopštumu ir išradingumu. Rankų darbo kūryba vieniems tampa mėgstamu hobiu, kitiems – išauga į didesnius verslus ir netgi tampa pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. Turbūt daugelis rankdarbių gamintojų sutiks, kad tai – įdomi, prasminga ir naudinga veikla, kuria verta užsiimti net ir niekada nieko panašaus nebandžiusiems.

Mezgimas, siuvimas, audimas ir nėrimas naudingas sveikatai

Mezgimas, siuvimas ir kitos panašios, su tekstile susijusios, veiklos padeda atsipalaiduoti, nuvyti šalin stresą bei pakelti nuotaiką. Tai įrodyta ir moksliniais tyrimais.

Jungtinės Karalystės mezgimo terapeutė Betsan Corkhill internete atliko mezgimo terapinio poveikio tyrimus. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. mezgėjų, iš kurių daugiau nei pusė respondentų teigė, kad mezgimas jiems teikia laimės. Daugelis apklaustųjų taip pat teigė, kad mezgimu užsiima atsipalaidavimo, streso malšinimo ir kūrybiškumo tikslais. Mokslininkė padarė išvadą, kad „mezgimas turi didelę psichologinę ir socialinę naudą, kuri gali prisidėti prie žmogaus gerovės ir gyvenimo kokybės“.

Mokslininkai teigia, kad rankdarbiai padeda atitraukti mintis nuo neigiamų dalykų. Rankdarbiais užsiimantys žmonės jaučiasi labiau atsipalaidavę ir komfortiškiau. Dar daugiau – įvairių darbelių kūrėjai yra mažiau linkę pasiduoti nerviniams impulsams.

Įvairūs darbeliai gali tapti nuosavo verslo pradžia

Tikriausiai ne vienas žinomas, nuosavą verslą turintis kūrėjas paklaustas apie savo veiklos pradžią atsakytų, kad veiklą pradėjo nuo mažų darbelių. Ir visai nesvarbu, ar tai buvo iš vienodų karoliukų suverta kukli apyrankė, ar iš molio nulipdytas nedidelis suvenyras – nemaža dalis verslininkų savo veiklą pradėjo nuo hobio užsiimti rankdarbiais.

Bet kokia rankdarbių rūšis – karoliukų vėrimas, lankstymas iš popieriaus ar kt. – gali netikėtai tapti naujo verslo pradžia. Kiekvienas pagamintas rankdarbis yra unikalus, todėl tikrai atsiras norinčių įsigyti vienetinį Jūsų rankų darbo dirbinį. Žinoma, vos pradėjus gaminti darbelius, nereikia tikėtis iš karto išplaukti į plačius verslo vandenis. Tačiau, turint daug noro ir įdėjus darbo, tikrai galima pasiekti džiuginančių bei motyvuojančių rezultatų.

Visus būsimus kūrėjus, norinčius parduoti savo rankų darbo gaminius, papildomai užsidirbti ar žengti dar vieną žingsnį rankdarbių verslo link, kviečiame NEMOKAMAI pasidalinti darbelių skelbimais internetinėje svetainėje „CraftCity“. Mūsų platformoje kiekvienas įkeltas darbelis taps matomu bei pasiekiamu visiems pirkėjams, todėl tai – puiki proga dar didesnei auditorijai papasakoti apie savo unikalius kuriamus gaminius.

Rankdarbiai suteikia galimybę atrasti naują mėgstamą veiklą

Rankdarbiai gali tapti ne tik maloniu laisvalaikio leidimo būdu, tačiau taip pat suteikti galimybę atrasti naują mėgstamą veiklą. Ypač šaltais, niūriais vakarais, kai į langą barbena lietaus lašai, o žvarbus vėjas pusto medžių lapus. Kai jau dauguma veiklų namuose yra išbandyta ir pastarosios jau spėjo pabosti, verta pabandyti užsiimti darbelių gamyba: tapyba ant drobės, papuošalų vėrimu, origami ar kt. Pasirinkimų spektras – platus: tereikia nebijoti išbandyti daugiau veiklų bei atrasti labiausiai patinkančią.

Beieškodami naujos mėgstamos veiklos, pasiūlykite rankdarbiais užsiimti ir kitiems šeimos nariams. Taip kurdami kartu smagiai bei jaukiai praleisite laiką.

Rankdarbiai – praktiška, naudinga bei prasminga veikla. Todėl, jei dar neišbandėte šio užsiėmimo, siūlome išmėginti bei įsitikinti jo teikiamais privalumais.