Vienas svarbiausių aspektų rankdarbių pardavime internetu – nuotraukos, kurios atkreipia būsimų pirkėjų dėmesį ir yra tarsi Jūsų gaminių vizitinė kortelė. Visgi neretai daugelis naujų rankdarbių verslų savininkų daro klaidą naudodami prastos kokybės nuotraukas, nes jie skuba, neturi gero fotoaparato ar paprasčiausiai nežino, kokią įtaką pardavimams daro aukštos kokybės nuotraukos. Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip padaryti aukštos kokybės nuotraukas, padėsiančias parduoti Jūsų rankdarbius.

Rankdarbiams fotografuoti naudokite gerą fotoaparatą

Siekiant padaryti patrauklias, parduodančias nuotraukas, nebūtina turėti brangaus fotoaparato ar tapti fotografu-ekspertu. Tereikia fotoaparato ar telefono su gera kamera, gebančio padaryti ryškias nuotraukas, kuriose aiškiai matyti net ir smulkiausios Jūsų rankdarbių detalės (blizgučiai, taškeliai, linijos ir pan.). Aukštos kokybės nuotraukos – raktas į Jūsų rankdarbių pardavimo sėkmę.

Naudodami prastą kamerą, rizikuojate padaryti neaiškias, netikslias nuotraukas. Nuotraukos, kuriose matosi šešėlių, ir kurios nėra sufokusuotos, gali visiškai atbaidyti vartotoją nuo pirkimo.

Rankdarbių nuotraukas darykite esant tinkamam apšvietimui

Siekiant padaryti išties kokybiškas, estetiškai atrodančias nuotraukas, fotografuoti reikėtų esant geram apšvietimui, geriausia – tiesioginėje šviesoje. Yra keli paprasti būdai, kaip tai padaryti, ir tam Jums nereikės įmantrios ar brangios įrangos.

Vienas lengviausių būdų gauti gerą nuotraukų apšvietimą – apniukusią dieną fotografuoti apyrankes, įvairius papuošalus ar kt. rankdarbius lauke. Truputį debesuota ar pilka diena suteiks tiesioginę šviesą, kuri nėra itin ryški: toks apšvietimas dažniausiai leidžia padaryti nuostabias nuotraukas.

Visgi jei lyja ar neturite tinkamos vietos fotografuoti lauke, panašią aplinką galite sukurti tiesiog fotografuodami rankdarbius ant palangės. Balta palangė be užuolaidų ar žaliuzių yra ideali vieta fotografuoti savo darbelius.

Jei norite užtikrinti gerą apšvietimą fotografuodami tamsioje patalpoje, galite patys namuose labai nebrangiai pasigaminti ir pasistatyti šviesos dėžę (angl. light box). Internete galite rasti daug vaizdo pamokų, kaip jas pasigaminti. Vienas iš pavyzdžių: https://www.youtube.com/watch?v=T6fnHEvLyAE&ab_channel=DIY-XYZ.

Rankdarbių nuotraukas darykite naudodami paprastą foną

Fotografuojant svarbu žinoti, kad pirkėjo dėmesį turėtų patraukti Jūsų parduodamas rankdarbis, ne aplinka, kurioje jis yra nufotografuotas. Dėl šios priežasties rinkitės tokį foną, kuris padeda sutelkti dėmesį į rankų darbo gaminį.

Idealus fonas nuotraukoms – paprastos baltos sienos ir kieti paviršiai. Taip pat galite naudoti paprastus fonus, tokius kaip plokšti akmenys, plytų sienos, žolėti laukai ir pan. Patariame vengti sudėtingo, įvairiomis tekstūromis dekoruoto fono, pavyzdžiui, spalvingų gėlynų ar raštuoto audinio, kuris gali blaškyti klientų dėmesį.

Fotografuodami rankdarbius, naudokite kuo mažiau kitų aksesuarų

Papildomi aksesuarai – dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį fotografuojant rankdarbius. Kartais vienas ar kitas papildomas aksesuaras – gėlės žiedas, karoliukai ar kt. – gali padėti patobulinti nuotrauką, tačiau kartais kiti elementai tiesiog blaško ir atitraukia dėmesį.

Pavyzdžiui, puikus aksesuaras, naudojamas fotografuojant rankų darbo žiedą, yra metalinis žiedo laikiklis arba manekeninė ranka. Netinkami elementai, kurie gali atitraukti būsimo pirkėjo dėmesį, gali būti kiti žiedai, kurie nėra parduodami, įvairūs papuošalai ar visas manekenas.

Verta atminti: fotografijose bene svarbiausia taisyklė – ,,mažiau yra geriau“ arba ,,genialumas slypi paprastume“. Atsižvelgdami į šiuos patarimus galite būti užtikrinti, kad potencialūs pirkėjai sutelks dėmesį tik į Jūsų parduodamą rankdarbį, o ne į kitus aksesuarus.

Rankų darbo megztinius ir kitus dėvimus gaminius reikėtų modeliuoti

Jei parduodate nešiojamus rankų darbo gaminius, tokius kaip šalikai ir kepurės, papuošalai ar megztiniai, juos savo nuotraukose turėtumėte modeliuoti. Suteikiama galimybė būsimiems pirkėjams pamatyti, kaip daiktas atrodys ant kūno, tikrai padeda parduoti drabužį ar papuošalą. Prisiminkite visus drabužių katalogus ir interneto svetaines, kurias anksčiau naudojote daiktams įsigyti. Daugelis gaminių, esančių juose, yra modeliuojami, tiesa?

Norint turėti patrauklias savo nešiojamų daiktų nuotraukas, jums nereikia samdyti profesionalaus modelio. Kiekvienas gali modeliuoti ir atlikti šį darbą puikiai: svarbiausia nuotraukose atrodyti tvarkingai, reprezentatyviai ir spinduliuoti teigiamas emocijas. Galite paprašyti bet kokio amžiaus draugų ar šeimos narių pabūti Jūsų modeliu.

Verta akcentuoti, kad modeliai, dėvintys paprastus, neutralių spalvų drabužius ir pasigražinę minimaliu makiažu bei subtiliais papuošalais, padės išlaikyti būsimų pirkėjų dėmesį tiems daiktams, kuriuos norite parduoti.

Nepamirškite paredaguoti padarytų nuotraukų

Išsirinkę Jums labiausiai patikusias nuotraukas, įkelkite jas į savo kompiuterį ir pakoreguokite jas pasirinkta redagavimo programa, kad nuotraukos taptų dar patrauklesnės. Atminkite, kad net ir keli paprasti pakoregavimai gali pastebimai pakeisti Jūsų nuotraukų kokybę.

Nuotraukų apkarpymas gali padėti sutelkti dėmesį į nuotraukoje esantį Jūsų rankdarbį. Iškirpkite bet kokį pašalinį foną ar bet ką, ko neturėtų būti, ar nėra būtina Jūsų nuotraukoje.

Pagerinti nuotraukų kokybę taip pat gali padėti ir nuotraukų apšvietimo reguliavimas. Šiek tiek paryškinkite nuotraukas, kad patobulintumėte spalvas, ypač tuo atveju, jei jos nuotraukoje atrodo kitokios nei yra iš tiesų.

Pasinaudoję šiais paprastais patarimais galite lengvai išmokti fotografuoti puikias, aukštos kokybės savo rankų darbo gaminių nuotraukas. Nepamirškite į savo nuotraukas žiūrėti taip pat rimtai ar net rimčiau, kaip ir į aprašymus, kainas ir visa kita, kas susiję su rankdarbių pardavimu internete. Nuotrauka tikriausiai yra pirmas dalykas, kurį pamatys Jūsų būsimas klientas. Stenkitės padaryti tokias nuotraukas, kurių jie lengvai nepamirš, o tik norės pamatyti daugiau Jūsų parduodamų gaminių.

Visgi jei nepasitikite savo jėgomis, fotografavimo darbus patikėkite profesionalams. ,,CraftCity“ komanda padės sukurti nepriekaištingas nuotraukas Jūsų parduodamiems rankdarbiams. Daugiau apie fotografavimo ir kitas mūsų teikiamas paslaugas skaitykite čia: https://craftcity.lt/profesionalu-paslaugos/